abe 12 Серпня, 2024 0 Comments

Формування стандартного аудиторського файлу SAF-T UA для платників податків 

Згідно з пунктом 85.2 Податкового кодексу України, платник податків має надавати всі документи, що стосуються перевірки, контролюючим органам у повному обсязі.Такий обов’язок виникає у платника податків після початку перевірки.

При цьому великий платник податків на запит контролюючого органу зобов’язаний також надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» копії таких документів, що створюються ним в електронній формі з обліку доходів, витрат та інших показників, пов’язаних із визначенням об’єктів оподаткування (податкових зобов’язань), первинних документів, регістрів бухобліку, фінзвітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів, не пізніше двох робочих днів, наступних за днем отримання запиту.

Запровадження обов’язкового подання усіма ВПП стандартного аудиторського файлу (SAF-T UA) передбачається з 01 січня 2025 р.

SAF-T

SAF-T (Standard Audit File – Tax) – це електронний стандарт звітності для обміну даними бухгалтерського обліку.

Основна мета SAF-T – спростити для компаній подання бухгалтерської інформації на запит державних органів або аудиторів.

Дані, які передаються у складі SAF-T UA

  • Головна книга
  • Обсяги продажів
  • Обсяги закупівель
  • Податкові різниці
  • Дані про платежі
  • Рух основних засобів та запасів

Детальний технічний опис елементів SAF-T UA

Опис складається з розділів:

Загальні відомості, який розкриває призначення документу, поточне нормативно-правове регулювання, а також визначення, які вживаються в документі;

Призначення та мета створення XSD для SAF-T UA, який містить загальну інформацію щодо стандартного аудиторського файлу, зокрема:

  • правила формування назви файлу;
  • інформацію щодо обмежень розміру файлу;
  • підходи до формування файлів даних SAF-T UA.

Детальний опис елементів структури з посиланням на схему XSD, який включає, серед іншого:

  • правила відображення деяких елементів файлу (дата, IBAN, тощо);
  • пояснення щодо структури таблиці з описом елементів SAF-T UA;
  • опис інформації, що включається до розділів “Заголовок”, “Довідники”, “Бухгалтерські операції”, “Інформація про документальне забезпечення записів бухгалтерського обліку”, а також їхніх підрозділів.

Як підготуватися до вровадження SAF-T UA

Оскільки SAF-T UA містить обширну інформацію про всі операції компанії за певний період, ми рекомендуємо почитнати робити аналіз даних у вашій обліковій системі, щоб переконатися, що їх достатньо для підготовки до формування SAF-T UA.

Вже зараз спеціалісти JANUARY UA допомагають українському бізнесу з вровадження системи звістності у форматі SAF-T UA. Детальніше ми незабаром розповімо у наступних Проєктах на сайті та в соцмережах. 

Щоб отримати консультацію з впровадження SAF-T UA, зателефонуйте за номером 044 200 0201 або напишіть в онлайн-чат на сайті.